אורנה יפת, כלכליסט

גור מינצר, מייסד ובעלי רשת מרפאות Care, נפרד מחברת שירותי הרפואה לאחר 30 שנה. ביום חמישי האחרון נחתם חוזה להעברת הבעלות על החברה לידי היזם ואיש העסקים, יריב לרנר, וקבוצת משקיעים מנהלי החברה.
חברת קר מגלגלת מחזור מכירות שנתי של כ-150 מיליון שקל. סכום העסקה לא נמסר, אך על פי הערכות, שוויה של חברת קר עומד על כ-80 מיליון שקל והעסקה נעשתה לפי שווי נמוך מהשווי בספרים. לרנר יחזיק ב-80% וביתרת המניות יחזיקו צח הררי מנכ"ל החברה בשנתיים האחרונות, שימשיך בתפקידו, צחי סלע משנה למנכ"ל ונועה מנחמוב היועצת המשפטית של חברת קר.

מרפאות קר כוללות 50 סניפים שמספקים שירותי הסרת משקפיים בלייזר, טיפולים בתחום האסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, רפואת שיניים, מכון לרפואה גרעינית קרדיולוגית, שירותי רפואה בבית ועוד. לפני כשנה רכשה החברה את רשת מכוני היופי Ispa שמפעילה 10 דוכנים לפדיקור ומניקור בקניונים ויש לה היתר שלא מומש עד כה להקמת שני חדרי ניתוח קטנים לניתוחים פלסטיים וניתוחי עיניים.

לאחרונה עלה שמה של רשת מרפאות קר לכותרות שלא בטובתה. בחודש מרץ התחוללה מלחמת מודעות בין קופת חולים כללית לבין החברה, ואף הפסקת התקשרות עסקית בין הצדדים, לאחר שמינצר העלה טענות נגד הקופה שרוכשת מקר שירותי לייזר להסרת משקפיים וטיפולים אסתטיים, על כך שהיא רוכשת שירותים מחברות מתחרות.

בתחילת אוגוסט זכתה הרשת שוב לאיזכור בכלי התקשורת בשל דעותיו הפוליטיות של מינצר, פעיל פוליטי שמאלני. מינצר העלה פוסט תמיכה בשחרורה של עהד תמימי ובעקבותיו זכתה החברה לאלפי קריאות לחרם מצד צרכנים. גם פרסומת חוצות של הרשת תחת הסלוגן "אופי זו המצאה של מכוערות", זכתה לביקורת ברשת.

לדברי צח הררי, מנכ"ל החברה, הפרישה של גור מהחברה נמצאת על השולחן בשנתיים האחרונות, מאז שהוא מינה את הררי לתפקיד המנכ"ל. "הוא תכנן את המכירה הרבה זמן והארועים האחרונים, והניסיון לחרם על החברה, האיצו את מהלך המכירה", אומר הררי. "גור מתכנן לעבור מהעולם העסקי לעולם הפוליטי".

לרנר, שעומד בראש קבוצת הרוכשים, ישמש כיו"ר החברה. למינצר ולרנר הכרות רבת שנים, שכן הם החזיקו בבעלות על חברת שירותי הרפואה הדחופה "נטלי". בשנת 2012 הפך לרנר לאחד מבעלי השליטה בחברה הציבורית "קוויקו", ובנוסף הוא הבעלים של קניון אם הדרך, שותף ברשת בתי הקפה לנדוור, בעלים של נגב קרמיקה, ושותף בחברת הבנייה ליאם הנדסה ובחברת המוסיקה והאודיו YCD.

לאחר הרכישה, מתככנת הנהלת החברה להרחיב את פעילות החברה. לדברי הררי, "החברה מתכננת להתפתח בתחום רפואת השיניים תחת המותג קר דנט, שכיום מפעיל תשעה סניפים וצפוי בשנים הקרובות לפתוח 30 סניפים נוספים. אנחנו מתכננים להיכנס לשירותי הרפואה המקוונת ושירותי הרפואה והאשפוז בבית וכן לממש את ההיתר להקמת חדרי ניתוח, שכן כיום אנחנו שוכרים חדרי ניתוח חיצוניים". רשת טיפולי האסטתיקה קר לא תתרחב מעבר לסניפים הקיימים, אך דוכני Ispa יעברו מיתוג לשם "קר לייזר אנד ביוטי" ויורחבו בקניונים באמצעות זכיינים.

 

מעוניינים לרכוש זיכיון לאחת מהרשתות המובילות בישראל? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.