אורנה יפת, כלכליסט

לאחר ששוק רוטשילד-אלנבי עומד נטוש כבר למעלה מחצי שנה, מתקיימים מגעים בין בעלי השוק, חברת ברגוראין רזידנטיאל, מול רשת הספורט הצרפתית דקטלון להשכרת המקום. אם המגעים יבשילו לכדי חתימה, זו תהיה החנות הראשונה של הרשת הקמעונאית בתל אביב.

דקטלון הינה קמעונאית ספורט צרפתית שמתאפיינת במחירים זולים. הרשת נכנסה לישראל ופתחה את החנות הראשונה בראשל"צ ולאחריה צפויות להיפתח חנויות בחיפה ובכפר סבא.

שוק רוטשילד אלנבי הינו בשטח של 1,300 מ"ר בניהולו של יגאל צמח, מנכ"ל חברת ברגוראין רזידנטיאל בעלת מגדל מאייר בו פעל שוק האוכל בתקופה קצרה בת פחות משנה, אשר נסגר בסוף חודש פברואר האחרון.

קריסת השוק והמגעים להשכרת המקום

שוק רוטשילד אלנבי הופעל על ידי 'קרן ליאת' – שותפות בין קובי טרייביטש לשעבר בעלי רשת המרכולים טיב טעם, אריק אברמוביץ' בעלי היבואנית מאסטר פוד ושלומי גבאי, לשעבר מנכ"ל איקאה בישראל. לאחר הפרות הסכמים אליהם טענה חברת ברגוראין כי היא ביטלה את ההתקשרות בהסכם השכירות לשוק האוכל ולאחר מכן הודיעה לשוכרי המשנה על סגירת המקום.

קובי טריביטש פנה בפברואר האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עו"ד יואב רז ממשרדו של איתן ארז, בבקשה להוציא צו כינוס לנכסיו ולהכריז עליו כפושט רגל. לפי בקשתו, חובותיו נאמדים בסכום של למעלה מ־19 מיליון שקל ל־18 נושים שונים.

בראיון עם מנכ"ל חברת ברגרואין רזידנטיאל, יגאל צמח הוא נשאל אודות סגירת השוק במקום ואודות שוכרים כמו רמי לוי ורשת ויקטורי שהתעניינו במקום. צמח השיב כי הדיירים בבניין מאייר הביעו "אי נחת מחלק מהשוכרים האופציונליים וכיבדנו את הרצון שלהם. אנחנו מנסים למצוא פתרון שיתאים לדיירים ולבניין ליצור הרמוניה".

 

מחפשים זיכיון לאחת מהרשתות המובילות בישראל? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.