חשיפה: רמי לוי צפוי לרכוש חלק מ"קופיז"; התכנון: תוקם רשת מרכולים שתתחרה בסופר קופיקס

חשיפה: רמי לוי צפוי לרכוש חלק מ"קופיז"; התכנון: תוקם רשת מרכולים שתתחרה בסופר קופיקס

המלחמה בקופיקס עולה מדרגה: רשת "קופיז" ו"רמי לוי שיווק השיקמה" סיכמו בימים האחרונים על שיתוף פעולה עסקי שבמסגרתו ישלבו כוחות בקידום רשת בתי הקפה וגם יפתחו מרכולים של קופיז שיתחרו עם אלה של קופיקס – כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online. מדובר בהסכם טיוטה ראשונית שטרם נחתם סופית.


רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 


התכנית העסקית כוללת פתיחת כ-200 סניפי קופיז וסופר קופיז (רשת מרכולים, כמו זו של סופר קופיקס) בפריסה ארצית. רמי לוי תספק את המוצרים למכירה ברשת הסופרמרקטים העירוניים.


היום יש לרשת קופיז 22 סניפים של בתי קפה שבה מוכרים מוצרים בחמישה שקלים. על פי תנאי העסקה המתגבשת, הנהלת רשת קופיז תעבור לשבת בתוך משרדי רמי לוי שיווק השקמה, שתעמיד לטובת קופיז את משאביה, לרבות מרכזיה המסחריים.


עו"ד גיא אופיר, המייצג את רשת קופיז במשא ומתן מול רמי לוי, מסר כי בימים הקרובים צפויה חתימת העסקה, לאחר שסבב התיקונים לטיוטת ההסכם בין עורכי הדין הסתיימה. במכתב ששיגר היועץ המשפטי של רמי לוי לבעלי קופיז הוא כתב: "אנו במגמה לחתום על ההסכם ב"ה בשבוע הבא, בסוף השבוע".


מחכים לחתימה של לוי


וכמה שווה העסקה הזו? על פי טיוטת ההסכם שהגיעה לידינו, הסכום שיועבר לבעלי קופיז הוא 500 אלף שקלים. "250,000 שקל וכן ערכן הנקוב של המניות ישולמו למוכרים על ידי הקונה במעמד חתימת הסכם זה, כנגד מסירת שטרי העברת מניות חתומים והודעה חתומה לרשם החברות על העברתן וכל מסמך נחוץ אחר לידי הנאמן כמפורט לעיל", צוין. "250,000 שקלים ישולמו למוכרים על ידי הקונה לאחר רישום העברת המניות ברשם החברות".


רשת קופיז, שכבר חתמה על ההסכם, ממתינה כעת תימתו הסופית של רמי לוי.


מרשת קופיז נמסר בתגובה כי "אנחנו מאמינים שלא מספיק להקים סופרמרקט של 5 שקלים למוצר, אלא יש למכור מוצרים באיכות ובכמות היוצרת כדאיות כלכלית לקונה, להבדיל מסתם גימיק. לכן החלטנו לאחד כוחות עם רמי לוי, שכבר הוכיח עצמו בציבור כמי שיכול לספק סחורה איכותית במחיר שווה לכל נפש".


רמי לוי אמר לחדשות 2 Online בתגובה כי בין הצדדים הייתה פגישה וכי הנושא נבחן, אך טרם התקבלה החלטה סופית.
עו"ד גיא אופיר

צילום: באדיבות המצולם

בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית בחודש שעבר ערכנו בדיקה שהעלתה כי בסופר קופיקס לא כל המוצרים זולים ומשתלמים – זאת בשל הנפח הקטן יחסית שלהם. ניתן למצוא בסופר מוצרים שונים, אך כמעט ואין שם מותגים, כמו למשל קוקה קולה.


אבי כץ, היזם של קופיקס, אמר כי מתוכננת הקמה של עוד 4 סניפים של סופר קופיקס בעתיד הקרוב – והתכנון לעתיד הרחוק הוא של "מאות סניפים". 
בקרוב סופר-קופיז?
 
 צילום: פלאש 90 – הדס פרוש