לא איכות: נמל תל אביב פסל את פיצה האט ובורגראנץ' מזכייה במכרז

לא איכות: נמל תל אביב פסל את פיצה האט ובורגראנץ' מזכייה במכרז
מפעילות רשתות פיצה האט ובורגראנץ' עותרות נגד החלטת נמל תל אביב לפסול את הצעתן במכרז לפתיחת מסעדות בנמל בטענה כי ההחלטה התקבלה באופן שרירותי ומבלי לשקלל את כל המשתנים.

חברת אוצר מפעלי ים, האחראית על ניהול נכסים בנמל, פסלה את ההצעה המשותפת שהגישו חברות טבסקו החזקות ואורגד, המפעילות את רשתות הפיצה וההמבורגר בהתאמה, להפעלת שתי מסעדות בשטח של כ־400 מ"ר שבו פעלה בעבר מסעדת גיליס בנמל, בטענה כי לא עברו את בדיקת האיכות, ואף על פי שהיו היחידות שניגשו למכרז. לטענת החברות, הצעתן עמדה בתנאי הסף ונפסלה מבלי להתחשב בהצעה הכספית אף “שמדובר בשתיים מהרשתות הוותיקות והמוכרות בארץ בענף". בנוסף, נטען שחברי הוועדה התנהלו באופן שרירותי בניקוד ובלי נימוקים.


מנכ"לית אוצר מפעלי ים טלי אורן ויו”ר ועדת המכרזים אמרה כי "אין ייחודיות בתמהיל העסקי. יש מעבר לכביש סניף של מקדונלד'ס", ומנהל התפעול של החברה ליאור גולדשטיין טען כי אופן הגשת ההצעה מעיד על רשלנות וזלזול: "פשוט עשו 'העתק־הדבק' מתוכנית אחרת. הם השאירו מכונת שווארמה". לעומתם, חברת הוועדה שרית מאיר פיטו התרשמה מההמלצות בעד בורגראנץ'.


 אוצר מפעלי ים הגיבה לעתירה וטענה כי הפסילה מקורה בשריפה במסעדת מול ים שפגעה גם בשטח שעליו מתקיים המכרז. החברה מתכוונת לגבות מחיר גבוה יותר במכרז הבא עבור שכירת המבנה שיעבור שיפוץ.


 בית משפט המחוזי בתל אביב ידון החודש בעתירה.