מקיקה לקיקו: רשת הקוסמטיקה האיטלקית במגעים לפתיחת חנויות בישראל

מגעים להבאת רשת הקוסמטיקה האיטלקית קיקו (KIKO) לישראל: ל"כלכליסט" נודע כי אופיר לב, אחד ממארגני שבוע האופנה בתל אביב, מנהל משא ומתן לרכישת זיכיון לארץ של רשת הקוסמטיקה העממית שמקורה באיטליה. מדובר ברשת גדולה המפעילה כ־270 חנויות ברחבי אירופה. אף שמדובר במותג קוסמטיקה שמוצריו נמכרים במחירים עממיים יחסית, סניפי הרשת מנסים לשדר מסר גבוה יותר.


KIKO MAKE UP MILANO נוסדה בשנת 1997 ונמצאת בבעלות קבוצת פרקסי האיטלקית. הקבוצה היא, בין היתר, זכיינית של מותגי האופנה זארה ונייקי באיטליה.


תחת המותג קיקו משווקים צלליות, מסקרות, פריימרים, ליפ גלוסים, מייק אפים, עפרונות איפור, קרמים ועוד. סניפי קיקו ברחבי העולם נמצאים בבעלות החברה, ולא פועלים במודל של זכיינות. אם יצליחו המגעים להבאת הרשת לארץ היא תפעיל את הסניפים באופן עצמאי, בדומה למודל של רשת האופנה פוראבר 21, שאין לה זכיין מקומי. גורם המקורב לצדדים מסר כי כניסת קיקו למדינות בעולם נעשית באמצעות פתיחה מסיבית של חנויות וכי בארץ הכוונה היא לפתוח סניפים בקניונים בלבד.


ההיכרות של לב עם אנשי פרקסי נוצרה דרך מעצב־העל רוברטו קוואלי, שאותו הביא לב לארץ במסגרת שבוע האופנה בתל אביב. כעת הוא מנסה לייצר שיתוף פעולה רחב עם הקבוצה ולייצגה בישראל ובמדינות נוספות בעולם.


לב סירב להגיב לידיעה.


מעוניין/ת בזיכיון? לחץ כאן