ליטל דוברוביצקי, כלכליסט

בשורות טובות: הנאמנים הזמניים שמינה בית משפט לרשת מיכל נגרין סבורים כי יש להמשיך להפעיל הרשת לתקופה קצרה של כ-3 חודשים, במסגרתה ניתן יהיה לבחון אפשרות לייצוב החברות, הכנסת משקיע או מכירה, כך "שהמותג 'מיכל נגרין' ימשיך לפעול עוד שנים רבות, כיאה למותג ייחודי מסוגו ובעל מוניטין רב שנים ברחבי העולם". כך עולה מדוח שהגישו היום (א') הנאמנים הזמניים של הרשת, עוה"ד חנית נוב ושאול קוטלר.

הנאמנים ביקשו מנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, את אישורו להתיר להם להוציא את הרשת למכירה בשלמותה או בחלקים. הנאמנים, באמצעות עוה"ד דיקלה פרץ ושני גרינברג, מציינים כי "ההליך מתנהל בסדר מופתי, עם שיתוף פעולה מלא ויוצא דופן הן של הבעלים מיכל ומאיר נגרין והן של העובדים ובאת כוחם עו"ד ליזה חדש.

"במקביל, החלו להגיע אל הנאמנים הזמניים פניות רבות של גורמים שונים, מהארץ ומחו"ל, חלקם גופים רציניים ביותר עם רקורד מוכח של השקעות קודמות, אשר התעניינו באפשרות להיכנס להליך מהיר של בדיקת עסקי החברות ואפשרות שיקומן באמצעות עסקת השקעה או רכישה".

הנאמנים אף מציינים כי "ניכרת בחנויות הרשת גם תנועה משמעותית מאז מתן הצו לפתיחת הליכים. החל ממינויים של הנאמנים הזמניים חל גידול במחזור המכירות בחנויות הרשת של כ- 36% נכון לתקופה המקבילה בשנה שעברה".

הנאמנים הזמניים מציינים כי בסיוע של רו"ח הכינו תזרים להפעלת החברה כעסק חי למשך תקופה של כ-3 חודשים. "נכון לעת הזו, נראה כי התקבולים המתקבלים כתוצאה ממכירת מוצרי הרשת בחנויות השונות צפויים להספיק למימון ההוצאות השוטפות של הפעלת החברות על ידי הנאמנים הזמניים, לרבות תשלום שכר עבודה לעובדי החברות וכן תשלומים שוטפים נדרשים".

לפני כשבועיים הודיעה הרשת לעובדיה על פיטורם . במקביל הגישו עובדי הרשת באמצעות עו"ד ליזה חדש בקשה למתן צו לפתיחת הליכים. זאת לאחר שטענו כי חוב הרשת כלפיהם עומד על כ-5 מיליון שקל. בימ"ש מינה נאמנים זמניים לרשת לצורך בחינת שיקומה. מיכל נגרין יצרה במהלך 30 השנים האחרונות עולם עיצוב ייחודי של אופנת נשים, תכשיטים, אביזרי אופנה, טקסטיל לבית ועוד.

במרוצת השנים התפתח המותג מדוכן תכשיטים בודד בשוק נחלת בנימין ועד לעסק אשר בשיאו העסיק מאות עובדים, הפעיל מפעל לייצור עצמאי של מוצרי המותג בישראל (תוצרת "כחול-לבן") ושיווק את המוצרים לחנויות ולזכיינים בארץ וברחבי העולם. בבעלות הרשת 6 סניפים ברחבי הארץ, ביניהם סניף הממוקם בדיוטי פרי בנתב"ג וכן 7 סניפים נוספים בארץ שבבעלות זכיינים של הרשת. בדוח הנאמנים צויין כי לרשת מועדון לקוחות של כ-50,000 לקוחות.

 

מעוניינים בזיכיון לאחת הרשתות המובילות בישראל?התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.