אורנה יפת, כלכליסט

ב-2015 הקימה פוקס חברה בת תחת השם FWS שאליה הועברו הפעילויות של המותגים אמריקן איגל ומותג ההלבשה התחתונה Aerie. אמריקן איגל העולמית קיבלה באותה העת אופציה לרכוש 50% מהפעילות של אמריקן איגל בישראל תמורת 12.6 מיליון דולר, סכום שלא שיקף רווח או הפסד לפוקס.

האופציה ניתנה לאמריקן איגל למשך שלוש שנים ועל פי ההסכם היא יכולה לממש אותה החל ממאי 2018 למשך שנה. במועד החתימה על ההסכם שילמה אמריקן איגל תשלום ראשון לפוקס בסך 4.2 מיליון דולר והשלימה במהלך התקופה את מלוא התשלום לפוקס.

כעת, זמן מימוש האופציה, הצדדים מנהלים מו"מ לשינוי ההסכם כך שפוקס תחזיק ביותר מ-50% ממניות FWS ותהיה בעלת השליטה בחברה. ההסכם החדש בין הצדדים צפוי להתבצע עד סוף 2018. עבור אמריקן איגל העולמית הפעילות בישראל איננה מהותית. עם קבלת השליטה בחברה תוכל פוקס לאחד את תוצאות אמריקן איגל בדו"ח הכספי.

במסגרת השותפות עם אמריקן איגל העולמית קיבלה קבוצת פוקס אפשרות שלא ניתנה עד כה לזכייניות המותג בעולם, לעצב ולייצר בעצמה בגדי ילדים תחת המותג אמריקן איגל קידס. ברבעון האחרון של 2017 החלה פוקס למכור את מותג אמריקן איגל קידס גם ללקוחות הקבוצה בחו"ל. בדוחות הכספיים שפירסמה אמש החברה היא דיווחה על עליה במכירות וברווחים הקבוצה בחו"ל ובין היתר ייחסה את התוצאות לתחילת המכירות של המותג בעולם.

 

רוצים לרכוש זיכיון של אחת מרשתות האופנה הגדולות בישראל? התקשר עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.