קבוצת עזריאלי תשלם למשביר 14.5 מיליון שקל עבור פינוי הסניף בעזריאלי תל אביב

קבוצת עזריאלי תשלם למשביר 14.5 מיליון שקל עבור פינוי הסניף בעזריאלי תל אביב

קבוצת עזריאלי תשלם למשביר לצרכן 14.5 מיליון שקל עבור פינוי הסניף בקניוון עזיראלי תל אביב. מדובר בסכום גבוה ביותר, שלא אופייני בענף בשנים האחרונות. המשביר תפנה את השטח עד דצמבר 2015. הדרישה לפינוי השטח באה מצד עזריאלי, כאשר מנכ"ל קניוני עזריאלי ארנון תורן, ניהל עם בעלי המשביר רמי שביט מו"מ ממושך בניסיון להגיע להבנות.


הדרישה לפינוי  מצד עזריאלי נבעה הן מהרצון לפתוח בשטח של המשביר חנויות של מותגי אופנה עכשוויים וככל הנראה מותגים בינלאומיים, והן בשל העובדה שהחנות של המשביר יושבת בדיוק במעבר בין הקניון לבין המתחם החדש שתבנה עזריאלי במסגרת הרחבת הקניון, על שטח הבנין שרכשה מקבוצת ידיעות אחרונות.


חברת קנית השקעות השלום בע"מ, המשכירה למשביר את הסניף, תשלם עבור דמי הפינוי. בקבוצה הסכימו לשלם למשביר מחיר גבוה עבור פינוי הסניף מאחר והחוזה של המשביר מסתיים רק בעוד שמונה שנים, ובעזריאלי הבינו כי יאלצו לשלם למשביר דמי פינוי בכל מקרה. הפעם האחרונה בה שילמה עזריאלי דמי פינוי בסדר גודל כזה, הייתה בשנת 2009. אז שילמה הקבוצה 20 מיליון שקל לחברות גלובוס מקס וגלובוס גרופ עבור פינוי בתי הקולנוע בקניונים עזריאלי תל אביב וקניון מלחה בירושלים. עזריאלי פינתה את בתי הקולנוע לטובת סניפים של רשת האופנה הבינלאומית H&M."הרצון שלי הוא להכניס לשטח מותגים עכשוויים והטעם השני הוא שביום שבו תסתיים הרחבת קניון עזריאלי תל אביב, השטח של המשביר מייצר חיבור בין שני המתחמים", אמר ארנון תורן ל"כלכליסט". בנוגע למחיר הגבוה שהסכימה הקבוצה לשלם אמר תורן: "מדובר בשטח גדול ובסוגיית השנים של חיי ההסכם. בסופו של דבר היינו חייבים לשלם למשביר על פינוי מוקדם לפני תום החוזה, ובמהלך הזה הקדמנו את הפינוי במספר שנים".


חנות המשביר בעזריאלי תל אביב עברה שיפוץ רק לפני כשנה. כעת, המשביר תהיה זכאית לשכור שטח חדש במתחם העתידי שייפתח בקניון עזריאלי תל אביב ושאכלוסו צפוי בעוד כחמש שנים. במקביל, חנות האופנה ספרינגפילד, שאף היא מקבוצת המשביר, לא תפונה ותמשיך לפעול בסמוך לשטח בו פועל כיום סניף המשביר. עובדי סניף המשביר בתל אביב יעברו לעבוד בסניפים אחרים של הרשת. כמו כן, במקביל ליציאת המשביר מעזריאלי תל אביב, היא תקדים את פתיחת סניף הרשת ברמלה. לחברה חוזה ישן מול עזריאלי לפתיחת סניף ברמלה, ועם היציאה מתל אביב תוקדם פתיחת הסניף ברמלה. לא מן הנמנע כי המחיר ששילמה עזריאלי למשביר מגלם בתוכו גם דמי בינוי לחנות החדשה ברמלה.