קסטרו במו"מ לרכישת 50% מרשת אורבניקה לפי שווי של כ-200 מיליון שקל

קסטרו במו"מ לרכישת 50% מרשת אורבניקה לפי שווי של כ-200 מיליון שקל

האם קסטרו, שבבעלות משפחת רוטר, בדרך להכנס לשותפות ברשת הדיסקאונט אורבניקה? חברת האופנה מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת 50% מרשת האופנה אורבניקה, שבבעלות קבוצת הודיס, שלושה חודשים לאחר שנכנסה שותפה בקבוצת הודיס בעסקה שלא כללה את המותג אורבניקה. על פי הערכות, המגעים לרכישת מחצית מהרשת מתנהלים לפי שווי של כ-200 מיליון שקל לאורבניקה. בשבוע שעבר הגיע לישראל מייקל גולד, השותף הקנדי ברשת אורבניקה שאינו בעל מניות בחברה, וקיים פגישות עם הנהלת קסטרו.

באוגוסט האחרון קסטרו רכשה 26.4% מקבוצת הודיס שכוללת את רשת אופנת הבייסיק הודיס, רשת המשקפיים קרולינה למקה, ורשתות אביזרי האופנה טופ טן ואקססורייז, לפי שווי של 356.4 מיליון שקל. רשת אורבניקה שמונה חמישה סניפים שהראשון בהם הושק לפני כשנה וחצי לא נכללה בעסקה, אך באותה הכרזה לא הכחישו הצדדים כי הם מעוניינים להרחיב את השותפות גם לאורבניקה. עסקת הרכישה של ארבע החברות מקבוצת הודיס מתבצעת בשתי פעימות כאשר בפעימה הראשונה שילמה קסטרו 75 מיליון שקל במזומן ובשלב שני ניתנה לה האופציה להגדיל את אחזקותיה ל-50% לפי שווי של 100 מיליון שקל.

אורבניקה נמצאת בבעלות מספר שותפים, שהראשי בהם הוא יוסי גביזון ושותפים נוספים הם ניצן ישראלי, מריאנו קרפ, אורן בר גיל, אלי גבי, בר רפאלי וציפי רפאלי.

קסטרו והודיס הכחישו היום את דבר המו"מ. יוסי גביזון, בעלי הודיס, מסר: "הייתי שמח למכור חלק מאורבניקה אבל זה לא תלוי בי אלא בשותף הקנדי. לפני כשנה פנו אלי שלוש חברות, אחת מהן קסטרו, ואחת חברה פיננסית אבל הקנדי לא הביע עניין למכור. מאז לא השתנה דבר. הקנדי לא הגיע לארץ ולא דיברנו איתו על זה. חשבנו שיהיה נכון לדבר על זה שנה לאחר עסקת הודיס".

גם בקבוצת קסטרו הכחישו שמתקיימים מגעים. "אין זה סוד שקסטרו רצתה ורוצה את אורבניקה אך הנושא תלוי בשותף הקנדי של האחרונה, כפי שציינו בעבר. כיום לא מתנהל מו"מ בנושא", נמסר מהחברה.