רשת אילן'ס תפתח עשרה סניפים חדשים

רשת אילן'ס תפתח עשרה סניפים חדשים


רשת בתי הקפה אילן'ס, שבבעלות יעקב לוזון, משנה אסטרטגיה. נודע כי היא תפתח לראשונה סניפים באמצעות זכיינים כדי להגביר את קצב ההתפתחות האטי שלה ביחס למתחרים וכדי להסיר מהבעלים חלק מעלויות התפעול. נוסף על כך יעביר לוזון לזכיינים חלק מהסניפים הקיימים שמצויים כיום בבעלותו. בשנה הקרובה צפויים להיפתח עשרה סניפים חדשים ובסוף 2015 תמנה הרשת 24 סניפים.בעבר עמדה אילן'ס למכירה, ולוזון אמר כי הוא לא מעניק זכיינויות מכיוון שקל יותר למכור רשת בבעלות. כעת הוא מסביר: "מכיוון שהרשת לא למכירה, החלטתי להסיר מעליי את הצד התפעולי. תפעול הרשת הוא בעייתי כאשר הסניפים בבעלות. יש בעיה להעסיק מאות עובדים שרובם צעירים ולא מתייחסים למקום העבודה ביתר רצינות. בשלב הראשון נפתח סניפים חדשים בזכיינות ובהמשך נעביר חלק מהסניפים הקיימים לידי זכיינים".


 לרשת חוזים חתומים לפתיחת סניפים בנס ציונה, הוד השרון ורעננה, ונבדקת אפשרות לפתוח סניפים גם בחולון ובירושלים. הסניפים בבני ברק ובנס ציונה ייפתחו בבעלות הרשת. "הסניפים שיוקמו יהיו קטנים, 70–100 מ"ר. המטרה היא לפתוח סניפים קטנים שהרווחיות בהם גבוהה ביחס להשקעה", הוא אומר. ההשקעה בכל סניף, בהתאם לגודלו ולמיקומו, נעה בין 500 אלף שקל למיליון שקל. הזכיין יידרש לתשלום חד־פעמי של 150–200 אלף שקל ונוסף על כך ישלם תמלוגים חודשיים של 5% מהמחזור ו־1% עבור פרסום הרשת.


 "רשת אילן'ס לא ידועה בכל הארץ", אומר לוזון, "והכניסה שלנו לתחום הקפסולות דורשת הכרה ארצית, לא רק בתל אביב. אם הצרכנים יכירו את הקפה שלי גם מחוץ לגוש דן, יגדלו מכירות הקפסולות".


בתוך כך סוגר לוזון את אחד מסניפי הרשת בתל אביב ובמקומו יפתח חנות לממכר מוצרי קפה כדי לקדם מכירת קפסולות, אביזרים נלווים וקפה טחון של המותג. הסניפים שעשויים להיסגר הם סניף אבן גבירול הסמוך לסניף רשת קופיקס, או סניף הרשת ברחוב קרליבך.


מתעניין/ת בפגישת יעוץ והכוונה לרכישת זיכיון של בית קפה? לחץ/י כאן