אורנה יפת, כלכליסט

רשת הקינוח הקוריאני Bingsu נפתחת בישראל. מדובר במותג קינוחים המבוסס על פתיתי קרח ייפתח סניף ראשון השבוע ברחוב בוגרשוב בתל אביב.

את הזכיון להקמת הרשת בישראל קיבל היזם דני ללזרי, שמתכנן לפתוח בשנה הראשונה חמישה סניפים בזכיינות. הקינוח הידוע בקוריאה עשוי פתיתי קרח יבשים ומתוקים, שנוצרים על ידי מכונה ייעודית.

בעולם מייצרת החברה 20 טעמים של אבקות מהן עשוי הקינוח. בישראל יימכרו בשלב ראשון ארבעה טעמים שהותאמו לחיך הישראלי על ידי השף אלון שבו, ויוגשו עם תוספות כגון שוקולד, תותים, בננה, מנגו ואפילו תה ירוק. בשלב הבא תכניס הרשת גם את הקינוח על בסיס חלב סויה ומוצר טבעוני.

מחירי הקינוח נעים על פי גודל הגביע: בין 21 שקל למנה קטנה ועד 44 שקל למנה משפחתית. בעולם פועלת הרשת ב־30 מדינות בהן כווית, איראן, דובאי, תאילנד, סין ופולין. החברה־האם, BK KOREA, היא יצרנית המכונות שמעניקה את הזכיונות לרשת. ללזרי, מהנדס אלקטרוניקה ובעל תואר שני במנהל עסקים, נחשף למוצר הקוריאני במסגרת תערוכה בהונג קונג בה השתתף במסגרת עבודתו בתחום הרכש הטכני.

כשעזב את עבודתו פנה אל החברה האם, BK KOREA והחל לפעול לקבלת הזכיון בעזרתו של דודי בן דויד, מנכ”ל המרכז לקידום זכיינות בישראל שמלווה אותו בתהליך הפיתוח של הרשת בישראל. לדברי ללזרי, הוא מתכנן לפתוח בישראל 25 סניפים על שטח של כ־70 מ”ר.

 

רוצים לרכוש זיכיון לאחת מהרשתות המובילות בישראל? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.