אורנה יפת, כלכליסט

כמה זכיינים של מותג TNT, מבית רשת האופנה הוניגמן שקרסה, מנסים למנוע את חיסולה של הרשת ומנהלים מגעים לרכישת המותג ופעילות של כמה מהחנויות.
הוניגמן נקלעה לחובות בהיקף 233 מיליון שקל, והנאמנים הצליחו עד כה למכור רק את מותג בגדי הילדים, הוניגמן קידס, לבצלאל בן שלום הבעלים של רשת KIWI.

זאת תמורת סכום זניח 3.25 מיליון שקל ועוד 3 מיליון שקל עבור המלאי. הנאמנים הם עו"ד קרן רייכבך סגל, רו"ח בעז גזית ועו"ד פיני יניב.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חגי ברנר, האריך את הקפאת ההליכים של כל הרשת עד לסוף אפריל. כרגע מצויים העובדים והזכיינים בחוסר ודאות גדולה לגבי מה יקרה ביום שאחרי, כלומר החל מתחילת חודש מאי.

על פי ההערכה, אם לא ימצא עד אז רוכש לשאר פעילות הרשת, הסניפים יסגרו וכל העובדים יפוטרו. את המצב הזה מנסים כמה זכיינים של הרשת למנוע, במטרה לשמר את פרנסתם ומקום עבודתם.
לפי גורם המקורב לנאמנים, לפני כשבוע פנו אליהם קבוצת הזכיינים והביעו עניין בגיבוש מתווה שיאפשר להם לרכוש את המותג ומספר חנויות.

יחד עם זאת עדיין לא ברור האם הזכיינים מעוניינים רק במספר סניפים בודד או שיבצעו רכישה יותר נרחבת.
עוד נודע כי כמה זכיינים נוספים של TNT מנהלים מגעים גם מול רשת האופנה "יפו תל אביב" שנקלעה אף היא להקפאת הליכים יום לפני הוניגמן, והציעו לשמש כזכיינים של רשת זו. מגעים אלו אף הם טרם הבשילו.

הבוקר התקיים דיון בפני השופט ברנר שעסק ב-5 סניפים של הוניגמן אשר בן שלום מעוניין לרכוש אותם, אך הקניונים מתנגדים. אם ינתן לכך אישור השופט הוא ישלם 750 אלף שקל יותר. לגבי אחד הסניפים בעפולה הושגה הסכמה שהוא ימסר לבן שלום, ובכך גדל כרגע מספר הסניפים שבעסקה עמו ל-39.
לגבי יתר הסניפים, קבוצת מליסרון המיוצגת בידי עו"ד עמית פינס, התנגדה בתוקף למסירתם, ואם לא תושג הסכמה עד מחר בבוקר, השופט יתן החלטה.

 

מעוניינים להיות זכיינים של אחת מהרשתות הגדולות בארץ? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.