שולטים בקניון: פוקס תפעיל חנויות מנגו בישראל וברשות הפלסטינית

שולטים בקניון: פוקס תפעיל חנויות מנגו בישראל וברשות הפלסטינית

חברת פוקס-ויזל בע"מ (FOX) הודיעה היום (ב') שחתמה על שני הסכמים במקביל לצורך הפעלת רשת חנויות המותג מנגו (MANGO) בישראל וברשות הפלסטינית. תקופת הזיכיון תחל בינואר 2015, ותימשך 10 שנים. פוקס תשלם דמי זיכיון בסך כ-3 מיליון שקל לבעלים של המותג, חברת פונטו (PUNTO) הספרדית.
עד כה הפעילה אותו בארץ חברת אלביט אופנה, זכיינית המותג ב-10 השנים האחרונות שגם היתה זכיינית גאפ בישראל. אלביט אופנה מפעילה כרגע 28 חנויות מנגו בישראל, שמוכרות פריטי הלבשה והנעלה. החנויות כוללות שתי חנויות מנגו קידס בפורמט של חנות בתוך חנות ובעבר כללו גם חנויות מנגו מן. במסגרת המכירה, פוקס תשלם לאלביט אופנה 35 מיליון שקל על כל פעילות החברה, בין היתר הפעילות העסקית, החנויות, הריהוט והציוד.לפי הצהרתה לבורסה, פוקס תממן את פעילות המותג ב-50 מיליון שקל נוספים בעשור הקרוב. כל זאת בתנאי שהממונה על ההגבלים העסקיים יאשר את העסקה.בהתאם להסכם, פוקס תפעיל ותפתח את רשת חנויות מנגו בישראל וגם ברשות הפלסטינית, תקנה את המותגים ישירות מפונטו ותמכור אותם בחנויות. פוקס התעניינה גם בפתיחת סניף פוקס ברמאללה, אך בינתיים הדבר לא צלח. לפי הראל ויזל, מבעלי החברה, פתיחת חנויות בשטחי הרשות תתאפשר, "כשהגבולות יהיו פתוחים, כשיהיה מזרח תיכון חדש. אנחנו תמיד דורשים גם את הזיכיון לרשות ואם נוכל נפעיל חנויות בשיתוף שותפים פלסטינים".
לפוקס יהיו 11 מותגים בקניון


רשת פוקס היא גם הבעלים של הרשתות הבאות: פוקס (כולל מן וקידס) ופוקס הום; מחזיקה ב-50% מהרשתות: ללין, סאקס, בילבונג ומרשה (דוכני נעלי בלרינה של בילבונג) וכן היא הזכיינית בישראל של אמריקן איגל, איירי ודה צ'ילדרנ'ס פלייס. כעת היא כאמור הזכיינית של מנגו בישראל ובקרוב גם של מותג הנעליים צ'ארלס אנד קיט. כל זה נותן לה כוח אדיר בקניונים.זו לא הקבוצה היחידה בקניונים. זארה ישראל, נציגת אינטידקס בארץ, מחזיקה בזארה, פול אנד בר, ברשקה וגאפ ולאחרונה קיבלה קיבלו אישור מהממונה על ההגבלים העסקיים לרכוש את הזיכיון של טופ שופ בארץ. גולף מחזיקה בגולף, גולף אנד קו, בלו בירד, אינטימה, פולגת, גולף קידס, מקס מורטי וספרינט. רנואר היא הבעלים של רנואר, רנואר מן ו-TWENTYFOURSEVEN. וישנה גם הקבוצה המחזיקה בקרולינה למקה, הודיס וטופ טן.המקום של מנגו באירופה זה לא המקום שלה בישראל


לפי ויזל, מנגו לא מספיק חזקה בישראל. "מנגו מובילה את האופנה המהירה בהרבה בירות אירופאיות. המקום של מנגו במדריד, בברצלונה, בפרנקפורט ובברלין זה לא המקום שלה בישראל. אנחנו רוצים שהיא תוביל את האופנה בישראל. נפתח למותג חנויות יפות בקניונים המובילים".


אתה בעצם יכול לפתוח קומה בקניון של כל מותגי פוקס.
"גם אם אתאחד עם זארה ו-H&M, לא אשלוט בקניונים. סאקס מתאים לקונים יוקרתיים. בילבונג אפשר לפתוח רק בקניונים ליד הים, איפה שיש צעירים. מבחינת שטח, כל המותגים של פוקס נכנסים לסניף רגיל של המשביר לצרכן שהוא יותר גדול מכל המותגים שלי יחד באותו קניון. סניף זארה החדש נפתח על שטח של 2,500 מ"ר כל המותגים שלנו נכנסים לשם. ללין אלה חנויות של 50 מ"ר ופוקס הום 300 מ"ר".יש לך יותר כוח מול הקניונים.
"בעיתונות מדברים על דואופול של מליסרון ובריטיש ועזריאלי שלוחץ על הסוחרים. המצב לא יתהפך כרגע. גם אין הרבה לחצים. עובדים בשיתוף פעולה".
אין ספק שיש לך יותר כוח במו"מ מולם. תוכל להוריד שכירויות ואולי לגלגל את ההוזלה לצרכן?
"התחרות באופנה במילא קשה. המחירים לצרכן ירדו ב-15% השנה. זה נובע בירידה משער הדולר, אבל גם מהתחרות מפני שאם רק הדולר היה יורד ולא היתה תחרות קשה, אז לא היינו צריכים כולנו להוריד מחירים. פוקס הוזלה מאוד עם השנים. גם אמריקן איגל הורידה מחירים. מאוד".


גם מנגו הורידה מחירים בעבר. תוריד אותם עוד יותר?


 


"תלוי. אם התחרות תמשיך, נוריד מחירים".


 


מתעניין/ת בפגישת יעוץ? לחץ/י כאן