ליטל דוברוביצקי YNET

ברוקס ערערה על החלטת רשם סימני המסחר מאפריל שעבר שאסרה עליה לרשום את סימנה המסחרי הגרפי בצורת וי בישראל. בכך למעשה התקבלה התנגדותה של ספידו, שהוגשה באמצעות עו"ד יוסי מרקוביץ, שותף בכיר במשרד פרל כהן צדק לצר ברץ, ועל ידי עורכי הדין לי ארדון וניצן זגדון מהמשרד. הפוסקת יערה שושני-כספי קבעה באפריל שעבר כי "קיים חשש לדמיון מטעה בין הסימן המבוקש (של ברוקס) לסימנה הגרפי של ספידו. לפיכך, הסימן המבוקש אינו כשיר לרישום".

יש להדגיש כי ההחלטה לא מונעת מברוקס למכור את מוצריה בישראל עם הסימן וי, אולם היות שאין לה סימן מסחר גרפי רשום בישראל בדמות וי עבור ביגוד והנעלה, בשלב זה אין לברוקס הגנה מפני זיופי מוצריה. כך, אם תמכור בישראל מוצרי ביגוד ללא הכיתוב ברוקס אלא רק עם הלוגו (סימן וי) היא עלולה להיתבע על ידי ספידו.

ספידו וברוקס הם מותגי ענק בינלאומיים ובין שתי החברות יש סכסוכים משפטיים על סימני המסחר בכל רחבי העולם. הסכסוך המשפטי בישראל החל ב-2011 כאשר ברוקס הגישה בקשה לרישום סימן מסחרי בישראל וזאת עבור ביגוד, הנעלה וכיסויי ראש. הסימן שרישומו התבקש נראה כמו וי, אולם גם סימני המסחר הרשומים על שם ספידו בישראל נראים כ-וי.

ספידו טענה כי הסימן המסחרי שביקשה ברוקס לרשום בישראל זהה, או לכל הפחות דומה עד כדי הטעיה, לסימנה הגרפי הרשום. מנגד טענה ברוקס כי הסימן שלה והסימן הגרפי של ספידו שונים זה מזה חזותית ומהותית באופן השולל כל חשש להטעיית צרכנים.

עוד טענה ברוקס כי מוצריה שונים ממוצרי ספידו (מוצרי ים ובריכה מצד אחד, ומוצרי הנעלה וספורט מצד שני) ומיועדים לקהל צרכנים שונה. עתה נותר לראות אם ברוקס תפנה בבקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.

 

מעוניינים לרכוש זיכיון לאחת מהרשתות המובילות בישראל? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.