ליטל דוברוביצקי, ynet

מיליון על כל עשור של פעילות: רשת האופנה דיסקרט קיבלה הצעת רכישה אחת בלבד, בסך שלושה מיליון שקל, מחברת טורקיז טקסטיל. הנאמנים לא מרוצים מההצעה וסבורים שהיא דורשת שיפור, ולפיכך ביקשו אתמול מנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, לקבוע דיון דחוף בעניין. ביהמ"ש נעתר והורה לקיים דיון בנושא מחר.

לפי הדו"ח שהגישו לבית המשפט נאמני הרשת, עוה"ד אלונה בומגרטן ויואב בן-פורת, ההצעה לרכישת פעילות החברה ונכסיה עומדת על שלושה מיליון שקל בתוספת מע"מ ב-36 תשלומים חודשיים, כאשר במועד ההעברה ישולמו במזומן 400 אלף שקל. לחילופין הוצע תשלום אחד במזומן של מיליון שקל בתוספת מע"מ.

הנאמנים ביקשו מביהמ"ש להתיר להם לפעול לצמצום הדרגתי של פעילות החברה לפני מועד הדיון הקבוע (12 בספטמבר), תוך שימור החלק שנותר לא גירעוני, בהתאם לקצב מכירת המלאי הקיים, "לרבות סגירת חנויות". למסקנתם, בשלב הראשון יש לפעול לסגירת החנויות בראש פינה, בגבעת שמואל, בנתיבות, בקניון חיפה ובבת ים (חנויות בבעלות). בהליך ההתייעלות כבר נסגרו מספר סניפים, וכיום פועלים 20 סניפים בבעלות ושמונה בזכיינות.

הנאמנים ציינו מאז שמונו פעלו רבות כדי לשמר את פעילות החברה כ"עסק חי", גיבשו תוכנית הפעלה והגיעו להסכמות משפטיות ומסחריות עם מרבית הגורמים

הקשורים בפעילות החברה, ועם זאת, הם טוענים, עד מועד הגשת הדו"ח לא הוגשה לידיהם הצעה שניתן לאשרה.

הנאמנים מאזכרים בדו"ח גם את טענות דיסקרט נגד חברת כאל שהועלו בבקשת ההקפאה. לטענת הרשת, כאל סירבה להעביר לחברה כמיליון שקל שנסלקו על ידיה, וזאת עקב חשש לאי-מילוי התחייבויותיה העתידיות של דיסקרט כלפיה. כתוצאה מעיכוב הכספים, נטען, נוצרה אצל החברה מצוקה תזרימית שהתחילה "כדור שלג" שבסופו הוגשה בקשת ההקפאה. הנאמנים ציינו שפנו לכאל אך תגובתה לא התקבלה עד עתה ולכן יפנו לביהמ"ש.

 

מעוניינים בזיכיון לאחת הרשתות המובילות בישראל? התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.