שירות כלכליסט

חברת הביגוד והאביזרים פריימרק הודיעה שתוותר על סיוע של שלושים מיליון פאונד שמציעה לה הממשלה עבור עובדים שהוחזרו מחל"ת. הדבר עשוי להפעיל לחץ על חברות גדולות נוספות לוותר על כספי משלם המסים המוצעים להן.

שר האוצר הבריטי רישי סונאק הודיע בשבוע שעבר שכל העסקים בממלכה יקבלו 1,000 פאונד עבור כל עובד שיחזירו מחל"ת. פריימרק רשמה כ-30,000 עובדים בתוכנית שימור העובדים של הממשלה, אך אמרה שכבר החזירה אותם לעבודה ולא תבקש עבורם את הכספים.

"החברה מסירה את עובדיה מתכניות התמיכה בתעסוקה של בריטניה ושל האיחוד האירופי, למרות שהן עולות בקנה אחד עם הפתיחה המחודשת של רוב החנויות שלנו", אמר דובר של בעלי פריימרק – Associated British Foods. "החברה שלנו מאמינה שלא תצטרך לבקש את התשלום בתנאים הקיימים".

סונאק, שהציג את מענק שימור העובדים בעדכון הכלכלי שמסר בשבוע שעבר, אמר: "אחד הדברים החשובים ביותר שביכולתנו לעשות כדי למנוע אבטלה הוא להחזיר כמה שיותר אנשים מחל"ת חזרה לעבודתם".

על פי המתווה חברות בבריטניה יכולות לקבל מהממשלה 1,000 פאונד לכל עובד שחוזר לעבודה למשך שלושה חודשים לפחות, לאחר שתוכנית תשלומי השכר של הממשלה תסתיים באוקטובר.

נכון להיום ישנם 9.4 מיליון בריטים הזכאים לתוכנית השכר בחל"ת של הממשלה, ואם כולם יחזרו לעבודה הדבר עשוי לעלות לציבור הבריטי יותר מתשעה מיליארד פאונד.

מנהיג הלייבור סיר קאייר סטרמר ביקר את התוכנית על כך שאינה שמה לה למטרה את החברות שהכי זקוקות לה.

סטרמר אמר שהממשלה עושה נכון בכיוון שהיא פועלת, אך הוסיף: "החשש שלנו הוא שהפעולה שננקטה אינה ממוקדת במקומות הנכונים, כך שמענק שימור העובדים ניתן לכל המגזרים, כאשר ברבים מהם העובדים היו מוחזרים לעבודה בכל מקרה. לעומתם יש רבים שבאמת נמצאים בסיכון לאבד את עבודתם, ולכן היה צריך למקד את התכנית במקומות שבאמת זקוקים לה".

 

מעוניינים בזיכיון לאחת הרשתות המובילות בישראל?התקשרו עכשיו 1700-720-720 או לחצו כאן.