אופטיק דורון יוצאת במיזם לישיבה נכונה מול מחשב

אופטיק דורון יוצאת במיזם לישיבה נכונה מול מחשב

רשת האופטיקה אופטיק דורון יוצאת במיזם ראשון מסוגו בישראל בתחום הראייה שמטרתו העלאת המודעות ומניעת תופעת ה-סי. וי. אס – תסמונת ראייה הנגמרת כתוצאה מעבודה מול המחשב.בעשור האחרון צברה התופעה תאוצה בעקבות העלייה הגוברת בשימוש לא מושכל במחשבים הגורם לנזקים וכאבי ראש, עיניים, צוואר וכדומה. ממחקרים בינלאומיים שנערכו בנושא עלה כי 7 מתוך 10 משתמשי מחשב סובלים ממנה.רשת האופטיקה אימצה מודל שפותח בארה"ב, המשלב בין התאמה של פתרונות ראייה לעיצוב נכון של סביבת העבודה וצורת השימוש בה.


 


במסגרת הפרויקט תציע הרשת טיפול מניעתי והתאמת עדשות מיוחדות תוך הקניית כלים נכונים, ויצירת מודעות לתופעה באמצעות בדיקת ראייה חדשנית. עובדי הרשת, אופטומטריסטים מוסמכים, יערכו את הבדיקות ב-14 הסניפים הפזורים ברחבי הארץ.


 
באי הרשת ימלאו שאלון ארגונומי אשר יסייע לאופטומטריסט להעריך את הבעיות והכשלים הקיימים, ובמקביל להמליץ על סידור סביבת עבודה נכונה תוך שימת דגש על תאורה חיצונית, תנוחת ישיבה, עיצוב משטח העבודה (מיקום מחשב והעכבר), צמצום סנוור ובהירות יתר.


 


למרכיבי משקפיים תותאמנה עדשות מיוחדות, המפחיתות בצורה ניכרת את הסימפטומים של בעיות ראייה כתוצאה משימוש במחשב. הלקוחות יקבלו דף שאלות והנחיות, אשר יסייע להם לבנות סביבת עבודה נכונה."משימתו היא לחנך את הציבור לעבודה נכונה מול מחשב", אומר גבי קאופמן, אופטומטריסט ומנכ"ל רשת אופטיק דורון, "הטכנולוגיה והקדמה בסביבת העבודה הממוצעת הקיימת כיום, מחייבת אחוז גדול מהאוכלוסייה לעבוד בתנאי עבודה לא טבעיים, כגון ישיבה ממושכת מול מסך המחשב ותאורה לא נכונה, הגורמים לתופעת ה-סי. וי. אס ולנזקים ארוכי טווח ולפעמים בלתי הפיכים כתוצאה מכך.


 


מטרת המיזם החדש היא העלאת המודעות בקרב הציבור, והקניית הכלים הנכונים להתמודדות ומניעת תופעה זו".