אלביט מערכות: חוזה עם בואינג

כתבה חברת בת של אלביט מערכות, VSI, זכתה בחוזה של חברת בואינג בהיקף של 62.6 מיליון דולר לאספקת יותר מ-400 מערכות ראש JHMCS עד סוף שנת 2005.


המערכת פותחה על ידי חברת VSI במסגרת הזמנות קודמות של חברת בואינג. החוזה החדש הוא לאספקת מערכות JHMCS וחלקי חילוף במסגרת שלב הייצור הראשוני LRIP 4.


המערכות מיועדות להתקנה במטוסי ה-F-15, F-16, ו-F-A-18, הנמצאים בשימוש חיל האוויר והצי של ארה"ב. בנוסף, החוזה כולל אספקת מערכות JHMCS גם ללקוחות מחוץ לארה"ב – לאוסטרליה (למטוסי F-A-18), צ'ילה (למטוסי F-16), פינלנד (למטוסי F-A-18), פולין (למטוסי F-16) ודרום קוריאה, במסגרת תוכנית ה-K15 F של חברת בואינג.


מערכת ה-JHMCS מאפשרת לטייס לכוון את מערכות החישה והנשק של המטוס כנגד מטוסי אויב ומטרות קרקעיות על ידי הפניית הראש בלבד, ללא צורך בתמרון המטוס כולו. כמו כן מוצגים על גבי משקף הקסדה נתוני הטיסה הנחוצים לטייס לביצוע משימתו.


נשיא אלביט מערכות, יוסי אקרמן: "ההסכם מחזק את מעמדנו המוביל בתחום של מערכות ראש מתקדמות. הצלחתה של חברת VSI מביאה לידי ביטוי את המשך שיתוף הפעולה בין רוקוול קולינס ואלביט מערכות, ומאפשרת אספקת מערכות ראש מתקדמות למטוסי הקרב של הקו הראשון בארה"ב ובעולם".


VSI הוקמה בשנת 1996 כמיזם משותף של EFW, חברת הבת האמריקנית של אלביט מערכות, וחברת רוקוול קולינס על מנת לפעול בתחום מערכות הראש למטוסים ברחבי העולם. בנוסף למערכת ה-JHMCS, חברת VSI מפתחת מערכת ראש מתקדמת למטוס הקרב העתידי F-35 של חברת לוקהיד מרטין, ומספקת ללוקהיד מרטין מערכות ראש מסוג DASH IV עבור מטוסי F-16 של חיל האוויר הישראלי.