בעלי רשת Kenvelo מחפשים קונה: ניהלו מו"מ עם פוקס

בעלי רשת Kenvelo מחפשים קונה: ניהלו מו"מ עם פוקס

בעלי רשת Kenvelo מחפשים קונה לפעילות הרשת בארץ, כך נודע ל-TheMarker. הרשת ניהלה מגעים עם רשת פוקס וכן עם אנשי עסקים אחרים.


רשת Kenvelo הוקמה על ידי דני חימי ודוד דהן בשנת 91' בפראג. הרשת, ששיווקה את מוצריה והקימה רשת חנויות במזרח אירופה, נכנסה לפעילות בישראל בשנת 2001. כיום מונה Kenvelo 25 חנויות בישראל. מחזור המכירות שלה נאמד ב-70 מיליון שקל בשנה, אך הערכות של בכירים בענף הן כי הרשת אינה רווחית. ככל הידוע, החיפושים אחר קונה קשורים לשאלת אי הבהירות בנושא בעלות הרשת העולמית. כפי שפורסם לפני מספר חודשים בעיתונות הצ'כית, ברשת מתקיים מאבק שליטה בין דני חמי לבעל השליטה האיטלקי פיופרנצ'סקו בורגטי. בורגטי מחזיק 51% מהרשת מאז נכנס לשותפות ביולי 2004, כשרכש חצי מהמניות של חימי ודהן.


עם כניסתה של Kenvelo לישראל, נפתחו שתי חנויות בקניון מול הים באילת ובדיזנגוף סנטר בתל אביב. הרשת המשיכה להתפרס בקניונים, ובמקביל בחנה אפשרות להרחיב את פעילותה בישראל באמצעות סניפים של חנות בתוך חנות במשביר החדש לצרכן, דבר שהוביל לפתיחת סניף בתוך סניף במשביר החדש בקניון רמת אביב. לפי ההסכם בין המשביר החדש לצרכן והרשת, היתה Kenvelo אמורה לפתוח 7 סניפים נוספים במשביר, אולם התוכנית לא יצאה לפועל והרשת יצאה גם מסניף המשביר ברמת אביב.


תגובת Kenvelo: "לא היו דברים מעולם. Kenvelo ישראל מצויה בתנופת פיתוח פוריה. הרשת מתכוונת בימים אלה לפתוח סניפים נוספים ברמת גן, במודיעין ובכרמיאל. אין בכוונת הבעלים למכרה. בעבר נעשו פניות מצד חברות שונות בישראל לשיתוף פעולה, אך התנאים שהוצעו על ידן לרשת לא עמדו בתנאי הסחר וקווי האסטרטגיה של החברה".


לא ניתן היה להשיג את תגובת הראל ויזל מבעלי פוקס.