זארה תהווה את העוגן בקניון רוטשילד

זארה תהווה את העוגן בקניון רוטשילד

גזית גלוב תשקיע כ- 10 מיליון שקל בשיפוץ קניון רוטשילד בראשון לציון מתוך מגמה למצבו כקניון אופנה. חנות האופנה הספרדית זארה וחדר הכושר shape מרשת הולמס פלייס יהוו את העוגנים ומוקדי המשיכה של הקניון.


במסגרת השיפוץ יפוזרו מסעדות המזון המהיר ממתחם המזון לרחבי הקניון ויוצאו הקולנועים, שאת מקומם – כ- 800 מ"ר – תתפוס חנות האופנה הספרדית זארה.


זאת בנוסף על שינוי אחר שנעשה באחרונה בקניון הוא הסבת המרתף המשתרע על פני שטח של 2,500 מ"ר – שבעבר שימש כמשחקייה לילדים – לחדר כושר מרשת Shape השייכת להולמס פלייס.


מקורות בענף מוסרים כי בגזית גלוב מאמינים כי חדר הכושר, בנוסף לזארה, יהוו עוגנים שיחליפו את העוגנים המסורתיים בקניונים: הסופרים ובתי הקולנוע. בעלי הקניון מקווים שזארה תשמש כעוגן אזורי לתושבי ראשל"צ והסביבה, ותמשוך קונים גם ממערב העיר.


כיום משרת קניון רוטשילד, הממוקם ברחוב ראשי בעיר, בעיקר את 100 אלף תושבי מרכז העיר ומזרחה. משך החוזה של זארה בקניון הוא לכ- 10 שנים ודמי השכירות הממוצעים אותם משלמים בעלי העסקים בקניון נעים בין 40 ל- 90 דולר למ"ר. המכירות למ"ר בקניון הן 600-650 דולר למ"ר.


בעלי קניונים רבים מחפשים דרכים להחליף את העוגנים המסורתיים, בעיקר משום שהם נפרשים על שטחים גדולים ואינם יכולים לשלם שכירות גבוהה. קניון הזהב, למשל, הוציא את הסופרמרקט ויצר שדרת נעליים, וקניון איילון יחליף את בתי הקולנוע במעין סינמה סיטי על גגו.


בישראל פועלים כ- 70 קניונים, כ- 40 פאואר סנטרים ועוד מרכזים מסחריים עירוניים, שמרכזים יחדיו כ- 2 מיליון מ"ר, שהם שליש מהשטח המסחרי במדינה.


קניון רוטשילד, שהושק לפני תשע שנים, נרכש על ידי גזית גלוב בהקצאת מניות בסכום של 185 מיליון שקל לפני כשנה.


רונן אשכנזי, מנכ"ל גזית גלוב ישראל, הצהיר בעבר כי בכוונת החברה להגיע ל- 107 מרכזים. בינתיים רכשה גזית גלוב את קניון רוטשילד בראשון לציון ואת הזכויות להקים את המרכז המסחרי שייבנה בצמוד לפרוייקט YOOבתל אביב.


גזית גלוב מחזיקה ביותר מ- 450 מרכזים מסחריים בעולם, מתוכם כ- 350 בצפון אמריקה וכ- 100 באירופה.