פוקס במו"מ מתקדם לרכישת 51% מרשת אירית לפי שווי של 6 מיליון דולר

פוקס במו"מ מתקדם לרכישת 51% מרשת אירית לפי שווי של 6 מיליון דולר

רשת האופנה פוקס שבבעלות הראל ויזל מנהלת בדיקת נאותות לרשת האופנה אירית, לקראת רכישה של 51% מהחברה לפי שווי של 6 מיליון דולר.
החתימה על העסקה צפויה בשבוע הבא. הראל ויזל, מנכ"ל רשת פוקס השוהה בסין, הכחיש את המידע. מאירית נמסר, כי לא מתקיימים כל קשרים עסקיים עם פוקס.


רשת פוקס מתכוונת להביא את רשת אירית לפריסה מהירה בשוק הישראלי, ולאחר מכן לצאת לחו"ל תחת המותג אירית, בדומה למודל העסקי שבו נקטה עם המותג פוקס. הכוונה היא להקים 40 בוטיקים של אירית בתוך שנה וחצי.


ל"גלובס" נודע עוד, כי כבר כיום קיימים קשרים עסקיים לא פורמליים בין פוקס ורשת אירית. צביקה אסור, שהוא גם שותף של אירית, מפעיל משרד קניות שמספק בבלעדיות עבור פוקס בישראל וכן עבור אירית, מה שעורר שמועות בענף לפיהן פוקס כבר שותף באירית.


לאחרונה הודיעה רשת אירית כי חברה מהונג-קונג בשם ניו אימג' אינווסמנט בבעלות מקומית ובבעלות ישראלים לשעבר, החליטה להשקיע במותג אירית. על-פי המידע שבידי "גלובס" השקיעה החברה 1.5 מיליון דולר תמורת שליש מהמניות, למרות שעל-פי דיווחה של רשת אירית דובר על 3.8 מיליון דולר שהוזרמו לחברה. החברה, שבבעלותה מפעלי טקסטיל בהונג-קונג עוסקת בייצור מותגי אופנה בינלאומיים, והיא משווקת תוצרתה בדרום אמריקה ניו-זינלד ואוסטרליה.


בעקבות כניסתה של החברה מהונג-קונג מתחלקת הבעלות באירית כדלקמן: 33% בידי המעצבת אירית סימון, 33% בידי צביקה אסור ו-33% בידי החברה הזרה. על-פי ההסכם, ייוצרו חלקים מקו האופנה של אירית במפעלי החברה בהונג-קונג.


רשת אירית התפתחה במהירות בשנתיים האחרונות, בעיקר הודות להגדלת פריסה והשקעה בפרסום בהיקף של 5.5 מיליון שקל. בר רפאלי נבחרה להוביל את קמפיין החברה בשנה הקרובה, לאחר שקודם שימשה מורן אייזנשטיין כפריזנטורית. מחזור המכירות של אירית עומד על 36 מיליון שקל. כיום מונה הרשת עשרה סניפים, האחרון בהם נפתח בקניון רמת אביב. על-פי התכנון, עוד לפני כניסת פוקס אמורה היתה למנות 20 חנויות עד סוף 2006.


אירית סימון אמרה בעקבות הכנסת השותף מהונג קונג, שהוא גם היצרן ספק של הרשת, כי הכנסת השותף תאפשר הגדלת נזילות ומימון לפיתוח הרשת בארץ ובחו"ל. המהלך לדבריה ישמש להוזלת עלויות זירוז תהליכי פיתוח והגדלת רווחיות.


חברת פוקס, הנסחרת בבורסה, שוקדת עתה על הרחבת תחומי הפעילות שלה תוך כניסה לתחומים חדשים משלימים. החיבור של פוקס עם אירית בא לאחר מגעים שונים שניהל הראל ויזל, הבעלים בשנים האחרונות לאיתור רשת של אופנה מעוצבת הפונה לקהל שאינו מחפש רק אופנת בייסיק כפי שמציעה פוקס.


בזמנו ניהל ויזל מגעים לרכישת הרשת של סיגל דקל, אולם שני הצדדים לא הגיעו להסכמה בנושא שווי החברה. בשנתיים האחרונות עסקה חברת פוקס באינטנסיביות בפיתוח העסקי של החברה בחו"ל. היא חתמה על חוזה עם לב לבייב לכניסה לשותפות בפוקס ב-10%. למטרת פתיחת רשת חנויות ברוסיה, למרות שעד כה לא נפתחה חנות אחת.


בסינגפור פתחה החברה כבר 16 חנויות על בסיס זכייני והקיץ נחתם גם חוזה לפתיחת רשת חנויות בסין תחת המותג פוקס. בימים אלה פתחה פוקס שלוש חנויות באיטליה. בנוסף, עדיין מנהלת פוקס מו"מ לרכישת פעילות סקאל בתחום קמעונאות האופנה, לרבות המותגים דונה קארן, טומי הילפיגר, קדס ופולו ראלף לורן.