קרן מרקסטון מכרה את רשת מגנוליה לספק תכשיטים שלה

קרן מרקסטון מכרה את רשת מגנוליה לספק תכשיטים שלה

קרן מרקסטון מכרה את רשת התכשיטים מגנוליה. כך נודע "לכלכליסט". הרשת נמכרה לאחד מספקי התכשיטים שלה – חברת תכשיטי בן יהודה בע"מ – חברה ירושלמית בבעלות ניסן בן יהודה, שפועלת מאז שנת 1939. תכשיטי בן יהודה היא אחד משלושת ספקי התכשיטים הגדולים של מגנוליה.


העסקה נחתמה בסוף השבוע שעבר ונדרשת את אישור הממונה על הגבלים עסקיים. על פי מבנה העסקה, ישלם ניסן בן יהודה לקרן מרקסטון המחזיקה בבעלות על מגנוליה, סכום ראשוני נמוך יחסית, ובמשך שלוש שנים, משנת 2016 ועד 2018, יעביר למרקסטון אחוז מסוים מהרווחים. בן יהודה גם יקח על עצמו את ההתחייבויות הכספיות של מגנוליה הכוללים חובות המוערכים במיליוני שקלים בודדים לספקי הרשת.


מגנוליה מעסיקה 550 עובדים שימשיכו להיות מועסקים על ידי הרוכשת החדשה. לדברי בן יהודה, הוא מתכוון להמשיך לעבוד גם עם כ-20 ספקי הרשת שחלקם מייצרים בארץ וחלקם מייבאים סחורה מחו"ל.


מדובר בעסקה שיש בה אינטרס לשני הצדדים – תכשיטי בן יהודה הוא ספק גדול של מגנוליה ורשת התכשיטים מהווה כ-70% מהפעילות שלו. במקרה בו מגנוליה היתה קורסת, כמו שקרה לאחרונה עם רשת מתחרה שלה, תכשיטי אסנת, היה בן יהודה אחד הנפגעים המרכזיים מהמצב. רכישת הרשת הקמעונאית מהווה עבורו פלטפורמה למכירה של התכשיטים שהוא מייבא מהמזרח הרחוק. קרן מרקסטון מנסה מזה מספר שנים למכור את מגנוליה ואף ניסתה להנפיק אותה בלונדון ללא הצלחה. הפעם האחרונה הייתה ביולי האחרון, אז ניסתה מרקסטון להנפיק את רשת התכשיטים בלונדון לפי שווי של 40 מיליון שקל – מחצית מהשווי לפיו ניסו למכור או להנפיק אותה שנה קודם לכן. מרקסטון רכשה את מגנוליה בשנת 2007 מהמייסד אהוד כהן, תמורת 30 מיליון דולר. מרקסטון מצויה במצב פיננסי בעייתי. לפני כשנה מכרה הקרן את רשת סטימצקי שהייתה בבעלותה ונקלעה לחדלות פרעון, לקבוצת משקיעים בראשות ג. יפית.


מגנוליה מונה 86 דוכני מכירה בישראל בבעלותה המלאה, המגלגלים מחזור מכירות של כ-130 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). בנוסף, מפעילה החברה באמצעות זכיינים 19 סניפים בקנדה, 15 בפורטוגל, 7 באנגליה ו-12 באוסטרליה 12 המגלגלים על פי ההערכות מחזור נוסף של 50 מיליון שקל. מגנוליה מתמודדת בשוק קשה שבו רשתות נמכרות ונסגרות. רשת אסנת כאמור החליפה ידיים וקרסה, אקססוריז של משפחת פישמן נרכשה לאחרונה על ידי הבעלים של הודיס, יוסי גביזון והשחקניות הבינלאומיות, בראשן רשת תכשיטי פנדורה, נגסו במכירות של הספקיות המקומיות.

 

 

מתעניינים בזיכיון/זכיינות לתכשיטים? התקשרו עכשיו 1700-720-720