תנאי זיכיון

תחום
דמי זיכיון125,000ש"ח
הון עצמי נדרש200,000 ש"ח

אודות הרשת:

מתוקה קורנברג ניצלה מהשואה והגיעה לארץ ישראל כשבכיסה מתכוני מאפים מבית אמא. הריחות והטעמים הנדירים, זיכרונות ילדותה מאירופה, הפכו לפני למעלה מ- 30 שנה לטעם הישראלי, הצברי, המוכר והאהוב בבית הקפה הראשון שנפתח בנווה צדק. מתוקה היתה מחלוצות תחום הפטיסרי –  קונדיטוריה ישראלית חדשנית ואיכותי ובמהרה הפכה לרשת. החל בשנת 1998 ניתן להנות בסניפי רשת מתוקה ממגוון הכריכים, הסלטים, ומוצרי הקונדיטוריה הייחודיים למתוקה. יחד עם הקפה המשובח והשירות המקצועי והחם, אין כמו חווית האירוח של מתוקה.

מתוקה היתה זאת שהביאה לראשונה את תחום מגשי האירוח לישראל, והיא המובילה בתחום האירוח העסקי והפרטי עם ייצור מוקפד של מוצרי קונדיטוריה ומטבח חלבי כשר למהדרין, פינגר פוד עשויים למשעי, מוגשים באסתטיקה מופלאה ובנוחות מושלמת לקיום כל אירוע. המתכונים האבודים הפכו ל-"מתוקה" – אירוח ישראלי, קייטרינג, מארזים ורשת בתי קפה וקונדיטוריות.

המפעל החדשני שלנו, ביחד עם מרכז המכירות והלוגיסטיקה שוכן באזור תעשייה חולון על שטח של כ- 2,000  מ”ר והינו יצרן מאושר ע”י משרד הבריאות, כשר למהדרין (חלבי) ונמצא תחת השגחת רבנות חולון.

חולם להפוך לבעלים של עסק עצמאי, רווחי וצומח? רוצים להצטרף לצוות מנצח? רשת "מתוקה" מתרחבת במודל תפעולי ייחודי, המצמצם את ההשקעה הנדרשת ואת ההוצאות השוטפות, מקל את התפעול השוטף ומניב רווחיות גבוהה! במקביל למציאת לוקיישנים חדשים אנו פוגשים זכיינים פוטנציאלים מחכים לכם!

 

רוצה להיות זכיין ברשת מתוקה מלא פרטים או התקשר 1700-720-720

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישה