רשת מרפאות העיניים care מתרחבת באירופה

רשת מרפאות העיניים care מתרחבת באירופה

רשת מרפאות העיניים care תפתח בחודשים הקרובים סניף שלישי בהולנד וסניף ראשון בגרמניה. Care בבעלות גור מינצר, נכנסה למערב-אירופה לראשונה לפני 3 שנים. הרשת להסרת משקפיים בלייזר פתחה סניפים באמסטרדם ורוטרדם, ובפברואר 2006 תפתח סניף שלישי בהאג בהשקעה של מיליון אירו. במרץ הקרוב תחל הרשת בפעילות בגרמניה, כאשר ייפתח סניף ראשון בפרנקפורט. בעקבותיו מתוכננים שני סניפים נוספים במינכן ובברלין. סך הכל ההשקעה בכניסה לגרמניה מוערכת ב-5 מיליון יורו. הרשת תנוהל על ידי מינצר ומנהלים מקומיים.


בעבר, ב-2001 עשתה care נסיון ראשון לצאת מהארץ, כאשר פתחה סניף בפולין, שנסגר תוך זמן קצר. מינצר אומר כי נסוג אז מהמדינה לאחר שגילה "תרבות עסקית קלוקלת שחייבה תשלום לפקידים. במקום זה החלטנו להיכנס למדינה כמו הולנד, מקום של שקיפות שלטונית ויכולת לפתוח אינטרנט ולראות מה החובות שלך, גם אם עלויות הכניסה גבוהות יותר והתקנים הנדרשים יותר מחמירים".


הנספח המסחרי בשגרירות פולין, אנדרז' ליס, מסר בתגובה כי "ייתכן שהיו בעבר מקרים כפי שמצוין, אך לא עוד. האקלים העסקי עבור השקעות זרות בפולין השתפר מאוד בשנים האחרונות. ב-2005 יסתכמו ההשקעות הזרות בפולין ביותר מ-10 ביליון דולר. ניסינו ליצור קשר עם מר מינצר ולברר את התלונה, אך לא ניתן היה להשיגו. כך שאיננו יכולים לאשר את דבריו".