ברגר קינג בוחנת התקשרות חדשה: מקיימת סבב פגישות עם משרדי פרסום

ברגר קינג בוחנת התקשרות חדשה: מקיימת סבב פגישות עם משרדי פרסום

ברגר קינג ישראל בוחנת התקשרות עם משרד פרסום חדש: ל”גלובס” נודע, כי נציגי משפחת אורגד ונציגת רשת ברגר קינג העולמית האחראית על האזור, עורכים בימים אלה סבב שיחות עם משרדי פרסום בישראל כדי לבחון התקשרות עם משרד פרסום חדש.


ברגר קינג ישראל הפסיקה לפני כשלושה חודשים את ההתקשרות עם משרד הפרסום ראובני-פרידן שליווה את הרשת מאז שהבעלות עליה נרכשה על ידי משפחת אורגד.


עוד נודע ל”גלובס”, כי נציגי הרשת נפגשים עם כחמישה משרדים, ביניהם שמעוני-פינקלשטיין ופובליסיס-אריאלי, שעורכים בפניהם מצגות משרד ללא קריאיטיב. בין הלבטים העומדים בפני הרשת בישראל שאלות כמו האם מבחינה פרסומית נכון להשתמש במסעות הפרסום הבינלאומיים ואז תפקידו של המשרד יהיה לבצע אדפטציות בלבד. אפשרות אחרת היא שהרשת באמצעות צוות פרילנסרים תבצע את האדפטציות. אפשרות או כמו שנהוג היה בשנים האחרונות לייצר קו פרסומי עצמאי לרשת המקומית.


רשתות המזון המהיר, למעט מקדונלד’ס, אינן נמנות בדרך כלל עם המפרסמות הגדולות, אך בכל זאת התקציבים שלהם נחשבים מבוקשים בקרב משרדי הפרסום. רק לאחרונה על רקע שינויי הבעלות הברשת בורגר ראנץ’ עבר תקציב הפרסום של הרשת ממשרד באומן-בר-ריבנאי למשרד זרמון-גולדמן.


תקציב מקדונלד’ס מטופל זה שנים ארוכות במשרד הפרסום מקאן-אריקסון.


מנתוני יפעת בקרת פרסום עולה, כי בשנת 2004 השקיע מקדונלד’ס בפרסום 14.5 מיליון דולר במחירי מחירון, שמשמעותם כ-3.5 מיליון דולר במחירים ריאליים. ברגר קינג ובורגראנץ’ השקיעו בשנה זאת פחות ממיליון דולר כל אחת. ב-2005 גדלו ההשקעות של מקדונלד’ס בפרסום, והגיעו לכדי 20 מיליון דולר במחירי מחירון, שמשמעותם במחירים ריאליים כ-6 מיליון דולר. ברגר קינג ובורגראנץ’ דווקא קיצצו בתקציב בשנה זאת: בורגראנץ’ השקיעה 3.4 מיליון דולר במחירי מחירון, וברגר קינג השקיעה 2.8 מיליון דולר.


הקו הפרסומי של ברגר קינג בשנים האחרונות הובל על-ידי הדוגמנית-שחקנית מירי בוהדנה, שממשיכה להוביל את הקמפיינים של הרשת גם לאחר הפרידה מראובני-פרידן. על-פי ההערכות בשוק, בוהדנה קיבלה עבור מסע הפרסום של הרשת, שהציג אותה מבקשת וופר בכל מיני מקומות בלתי צפויים כגון בספריה ציבורית או בשגרירות יפן, כ-150 אלף דולר.


דובר רשת ברגר קינג מסר בתגובה: “אנחנו לא עושים מכרז, ולכן לא נבקש פרזנטציות קריאטיביות. ראינו ופגשנו כל מי שביקש להיפגש איתנו, יש כרגע נציגה של הרשת בארץ, וגם היא פוגשת את המשרדים”.


ברגר קינג השיקה השנה קונספט חדש: קינג סייז – המבורגר כפול וטריפל סייז – שלושה המבורגרים בלחמניה אחת. כמו כן פתחה חמישה סניפים חדשים, והיא עומדת היום על 46 סניפים.

מדירוג המותגים של “גלובס” ומכון “הגל החדש” לשנת 2005 עלה, כי המותג ברגר קינג הולך ויורד בהתמדה בישראל. מציון של 8% בשנת 2000 צנחה ברגר קינג השנה ל-3.7% בקרב הקהל הכללי, ול-2.2% בקרב הנוער (ירידה של 60% מאז אשתקד).