אנדר ארמור מגיעה לליגה הישראלית

אנדר ארמור מגיעה לליגה הישראלית

לחנויות הקונספט של אדידס ונייקי בישראל יצטרף בקרוב מותג הספורט האמריקאי אנדר ארמור. החברה המחזיקה בזיכיון המותג בישראל, גרונדמן ושות', תפתח שתי חנויות קונספט של המותג בתוך חצי שנה. עוד נודע כי החברה מתמודדת במכרז על שטח בנמל תל אביב ומנהלת מו"מ לפתיחת
חנויות מול שני קניונים בתל אביב ובפתח תקווה.


גרונדמן ושות' מפעילה את רשת חנויות הספורט GET PRO. אחת מהחנויות ממוקמת בנמל תל אביב על שטח של 90 מ"ר, והמטרה של הבעלים היא לזכות במכרז כדי לפתוח חנות גדולה מזו למותג האמריקאי. נוסף על כך, שתיים מתוך שש חנויות רשת GET PRO יוסבו לחנויות אנדר ארמור, בהתאם לאישורי החברה הבינלאומית שהמטה שלה בבולטימור. בקיץ צפויה החברה לעלות קמפיין פרסום בהשקעה של מיליון שקל למותג. גודל החנויות ינוע בין 200 ל־250 מ"ר, וההשקעה בהקמתן תעמוד על כ־1.5 מיליון שקל לסניף. היעד של החברה הוא הקמת 10 חנויות בתוך חמש שנים. כיום המותג משווק בסיטונאות ב־350 נקודות מכירה כמו H&O, המשביר לצרכן, ורטהיימר ספורט, חנויות פרטיות ומכוני כושר. על פי הערכות גלגל המותג מחזור של 50 מיליון שקל בישראל ב־2015. תחום אופנת הספורט בישראל נשלט בידי קבוצת MGS של משפחת מוליוב, המחזיקה ברשתות מגה ספורט ואליטל ושותפה ברשת אלוף ספורט. משפחת מוליוב אף מחזיקה ב־25% מאדידס ישראל. שחקנית מרכזית נוספת היא רשת ספורט וטרהיימר של רוני ורטהיימר, שנקלעה לאחרונה להקפאת הליכים. מול חנויות אלה תופסות תאוצה לאחרונה חנויות המותג שאליהן יצטרפו חנויות אנדר ארמור. כיום פועלות בישראל חנויות המותג של רשת נייקי בבעלות פוקס וגוטקס מותגים, אדידס של לייף ספורט ומותג פומה שעבר לאחרונה לזיכיון של דלתא ישראל שצפויה לפתוח שלוש‑חמש חנויות קונספט למותג בשנתיים הקרובות.
חנויות המותג מאופיינות במגוון מוצרים גדול יותר של המותג על פני שטח מכירה גדול יותר ובטווח מחירים גבוה ומיעוט מבצעים, שמקל עליהן לשרוד את התחרות מול החנויות מרובות המותגים שנאלצות להרבות במבצעים. אנדר ארמור הוקמה ב־1996 על ידי קווין פלאנק, שחקן קולג' פוטבול לשעבר, והיא נסחרת בנסדא"ק לפי שווי של כ־15 מיליארד דולר. החברה נחשבת לאחת מחברות הספורט הגדולות בעולם ונמצאת במקום השני במכירות הלבשת ספורט בארה"ב. שלא כמו נייקי ואדידס, שמשווקות גם אופנת ספורט, אנדר ארמור מתמקדת במוצרי ספורט מקצועיים בלבד.