בעוד כחודשיים ייפתח במרכז בני ברק הקניון החרדי הראשון – "שופינג בני ברק"

בעוד כחודשיים ייפתח במרכז בני ברק הקניון החרדי הראשון - "שופינג בני ברק"

בעוד חודשיים ייפתח בבני ברק מרכז הקניות שופינג בני ברק שיזמיו מכנים אותו "הקניון החרדי הראשון". יהודה עמאר, מנהל חברת "עמירים" המקימה את הפרויקט, אומר כי במרכז יש 20 חנויות וכי בהקמתו הושקעו 10 מיליון שקל.


המרכז ייפתח ברחוב רבי עקיבא במרכז בני ברק, במתחם בו נמצא היום מפעל דובק. קניון שופינג בני ברק משתרע על שטח של כ-2,200 מ"ר ויכלול כ-20 חנויות ביניהם. לדברי עמאר שכ"ד בקניון נע בין 55-45 דולר למ"ר. שכר הידרה הוא מוחלט ואין מרכיב של אחוז מפדיון החנות בחוזים בין היזמים ושוכרים. מאחר ובמרכז שטח מסחרי של 2,000 מ"ר ההכנסות הצפויות משכ"ד הן 1.2 מיליון דולר בשנה.


המשביר החדש לצרכן תקים במתחם חנות לנשים בלבד, עם סחורה המותאמת לנשים חרדיות. החנות תשתרע על שטח של כ-1,100 מ"ר. המשביר החדש לצרכן וחברת עמירים מדווחים כי בהקמתה מושקעים כ-5 מיליון שקל.


כמו כן ייפתחו במרכז חנות אופנת FOX בשטח של כ-200 מ"ר המותאמת לראשונה לציבור החרדי, חנות של רשת האופטיקה 40-90 בשטח של כ-40 מ"ר, מרכז שיווק של סלקום (30 מ"ר), הצורפים (150 מ"ר) ובתי עסק נוספים, חלקם מקומיים.


לדברי עמאר "המון חברות מתעניינות במקום ומעוניינות לעשות ליין מיוחד לציבור החרדי, כי הגיעו לרוויה. במשך שנים הזניחו את הקהל החרדי ועכשיו חרדים וערבים נשארו הקהלים היחידים שאינם רווים מבחינת קמעונאית".


"במגזר החרדי אין רשת פארם. יש את סופר פארם בכל המגזרים ובציבור החרדי לא – בגלל שהיא פתוחה בשבת. יש רשת אחרת – סטנר פארם – שלא פתוחה בשבת ועכשיו היא נכנסת. יש דבר נוסף, במגזר החרדי אין חנויות של מאות מטרים, רוב החנויות ברחובות בין 40-20 מ"ר. אם כבר יש חנות גדולה תופס אותה בנק. יש אצל הקהל החרדי, במיוחד אצל הצעירים, הרבה עניין במותגים", הוא אומר.