גולן חזני , כלכליסט

עסקת רכישת רשת סופר יודה ע"י חברת פז(31,590.00.41%הוסף לתיק האישי) נחתמה. פז תשלם 170 מיליון שקל עבור הרשת, 40 מיליון שקל מעל המחיר המקורי שפרסמה באוגוסט. 50 מיליון שקל מהסכום יופקד בנאמנות לשש שנים וישוחררו בהדרגה בהתאם לביצועי החברה.

העלייה במחיר נובעת מהעובדה שהתוצאות של סופר יודה במהלך בדיקות הנאותות היו טובות בהרבה מהנתונים הקודמים.

העיסקה וכן התמורה המוגדלת נחשפו בכלכליסט. פז פרסמה בדיווח מיידי את הנתונים הכספיים של סופר יודה. הכנסות הרשת בתשעה החודשים הראשונים של 2020 עמדו על 228 מיליון שקל, עם קצב מכירות של 300 מיליון שקל בשנה.

הרווחיות הגולמית של סופר יודה עומדת על 32%, סכום של 73 מיליון שקל. ה-EBITDAעומד על 21 מיליון שקל, בשיעור של 9% מהמחזור.

הרשת הנרכשת כוללת 16 סניפים ואמורה לפתוח בשבועות הקרובים שני סניפים נוספים. 2020 היתה שנת שיא מבחינת תוצאות החברה."חיבורה של הרשת לפעילות הקמעונאית הענפה של פז תוביל לסינרגיות משמעותיות בפעילות הסחר של הרשתות ובהגדלה משמעותית של היקף מועדון הלקוחות", נמסר בהודעת פז.

ניר שטרן, מנכ"ל קבוצת פז : "רכישת סופר יודה מחזקת את הזרוע הקמעונאית של פז ומבססת את מעמדה כשחקנית הנוחות המובילה בישראל. הרכישה תהווה פלטפורמת צמיחה משמעותית עבורנו ותסייע לנו להתבסס באחד מתחומי הקמעונאות הצומחים בישראל ובעולם."

את פז ייצגו בעסקה עורכי הדין ניב סיון, אוהד גראוב ושרון סלינס ממשרד הרצוג; את סופר יודה ובעל השליטה בה ייצגו בעסקה עורכי הדין עמית לייזרוב ורועי צמח ממשרד כספי.

לפרטים נוספים 1700-720-720 או מלא פרטים ונציג מטעמנו יצור קשר.